Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Gotland

V srdci Baltského mora leží najväčší a najslnečnejší švédsky ostrov Gotland.

Dá sa povedať, že je to prírodná výstava zaujímavých stredovekých stavieb, s množstvom starovekých kostolov a ruin na lúkach a pasienkoch.

Hlavné mesto ostrova Visby je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Kuriózne domčeky obklopené starovekými hradbami z 13. storočia sú tak výnimočné, že máte pocit, akoby ste sa vrátili do obdobia stredoveku.

Zrúcaniny stredovekej kaplnky Gotland sú jedny z najpôsobivejších na svete. St Karins Kyrka bola postavená v roku 1233. Má nádherný interiér s úžasnými oblúkmi.

Ak sa chcete dozvedieť o minulosti ostrova, mali by ste určite navštíviť Gotlandské múzeum. Sú tu rôzne exponáty vrátane ľudských kostier, Vikingských zbraní a najväčšou korisťou strieborného pokladu na svete. Môžete sa tiež dozvedieť o tom, ako čierny mor zdevastoval obyvateľstvo ostrova v roku 1700.

Ak strávite jeden deň v dedinke Tofta Viking, môžete sa na jeden deň stať Vikingom. Zistíte, ako sa pečie chlieb v štýle 8. storočia, ako strieľať šípy a hádzať sekery.

Vyťažte čo najviac z 800km dlhého pobrežia a nedotknutých pláží počas letných mesiacoch. Môžete dokonca vidieť miestnych ako hrajú zaujímavý šport "kubba", čo je vlastne hádzanie drevených kruhov na drevené bloky.

Alternatívne, prečo nestráviť pár pokojných hodín hľadaním skamenelín pozdĺž pobrežia? Môžete dokonca naraziť na skrytý Vikingský poklad. Výlet na hľadanie skamenelín môže byť rezervovaný v Gotlandssmychken, obchode v Visby.

K dispozícii sú dve trajektové trasy spájajúce Visby so švédskou pevninou. 60 km južne od Štokholmu na Route 73 je prístav Nynashamn. Tu si môžete vybrať z troch vysokorýchlostných trajektov každý deň. Trajektový terminál je tiež v Oskarshamne v južnom Švédsku z ktorého sa plavia trajekty o niečo menej často.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Destination Gotland
    • Zistiť cenu
  • Hansa Destinations
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Gotland