Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do La Palma

La Palma, vyhlásená za biosférickú rezerváciu UNESCO a nedotknutá masovým turizmom, je považovaná za najkrajší región Kanárskych ostrovov.

Známa ako "La Isla Bonita"(pekný ostrov), La Palma je nazápadnejší z Kanárskych ostrovov, plná zelených kopcov a s množstvom majstrovských diel.

V hlavnom meste, Santa Cruz, stojí krásny Santuario de la Virgen de las Nieves, kostol zo 17. storočia so zložito vyrezávaným stropom a lesklými lustrami. Vo vnútri je fascinujúca socha Panny Márie zo 14. storočia, čo je najstaršia náboženská ikona na Kanárskych ostrovoch.

Uistite sa, že si pri návšteve Santa Cruz nezabudnete fotoaparát, a to najmä, keď budete v starom meste. Tu narazíte na ohromujúce námestia zo 17. storočia, rôzne kaplnky, pevnosti a iné stavby s neskorou renesančnou architektúrou.

La Palma má ideálne podmienky na prechádzky po horskom úbočí, pretože má mnoho dlhých, kľukatých ciest. Po cestách je možné sa dostať z výšky na hladine mora až na 2400 m vysoký štít, kde nájdete jeden z najlepších svetových astronomických observatórií.

Ostrov je domovom tých najrozmanitejších rastlín na Kanárskych ostrovoch a niekoľko domorodých druhov zvierat, ako je obrovký jašter La Palma alebo pinka obyčajná.

La Palma je známa svojimi vynikajúcimi banánmi. Nájdete tu množstvo fariem, a to najmä v údolí Los Llanos de Aridane. Uistite sa, že ochutnáte miestne produkty, ako sú pomaranče, hrozno a avokádo, ktorým sa veľmi dobre darí v sopečnej pôde.

Na La Palmu sa môžete dostať trajektom z väčšiny Kanárskych ostrovov a z južného Španielska.

Tenerife a La Gomera sú tie najbližšie ostrovy, takže rýchle plavby smerujú na La Palmu takmer každý deň. Cesta z Lanzarote a Gran Canaria trvá o niečo dlhšie a k dispozícii je len niekoľko plavieb týždenne.

Plavby z pevninského Španielska sú prevádzkované spoločnosťou Transmediterranea, ktorej flotila sa špecializuje na dlhé plavby. Plavba z Cádizu trvá síce dva a pol dňa, avšak k dispozícii je tá najvyššia úroveň pohodlia a zábavy.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Naviera Armas
    • Zistiť cenu
  • Fred Olsen Express
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v La Palma