Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Liparské ostrovy

Liparské ostrovy ležia medzi talianskou pevninou a ostrovom Sicília - takže je jasné, že existuje rozsiahla trajektová sieť, ktorá umožňuje turistom návštíviť z týchto dvoch lokalít množstvo ostrovov.

Neapol, ktorý leží na juhu Talianska, je hlavný prístav pre trajekty smerujúce na ostrovy, zatiaľ čo Milazzo a Palermo sú hlavné prístavy pre plavby zo Sicílie.

Lipari je najväčší a najrušnejší ostrov Liparského regiónu a vďaka jeho zaujímavej histórii tu môžu návštevníci obdivovať množstvo skvostných architektonických diel. Ak chcete získať čo najlepšiu perspektívu ostrova, je dôležité, aby ste si pozreli scenériu z veľkej výšky. Sopečný pôvod ostrova Lipari znamená, že tu je množstvo miest s vynikajúcim výhľadom - Mount Saint Angelo patrí medzi tie najlepšie. Pre miestnych obyvateľov i turistov sú veľkou udalosťou slávnosti svätého Bartolomeja, ktoré majú čestné miesto v kultúrnom kalendári v priebehu mesiaca august.

Ako už jeho názov napovedá, Vulcano je ostrov, ktorý dáva návštevníkom možnosť vojsť priamo do sopečných kráterov, ktorá sú tu vo veľkom množstve. Samotný ostrov má relatívne malú populáciu, ktorá sa výhradne spolieha na cestovný ruch, takže návštevníci ostrova majú vždy záruku vrelého privítania. Obyvatelia ostrova vlastnia množstvo rôznych reštaurácií ponúkajúce pochúťky miestnej kuchyne, ktoré preslávili Liparské ostrovy po celom svete. Môžete si tu vychutnať čerstvé rybie pokrmy a všetko zapiť pohárom alebo dvomi vína Malvasia delle Lipari.

Ak cestujete na niektorý z Liparských ostrovov autom, tak je vhodné si dopredu zistiť informácie o typoch vozidla, ktoré sú povolené na jednotlivých ostrovoch. Stretnete sa tu totiž s mnohými obmedzeniami, ktoré majú ochrániť pokojný a nenarušený charakter ostrovov. Je tu však k dispozícii viacero možností na prenajatie bicyklov a kolobežiek.

Dostať sa na ostrovy je len časťou zábavy a vďaka využitiu trajektového spojenia na preskúmanie oblasti budete mať možnosť zistiť, že Liparské ostrovy ponúkajú turistické zážitky, ktoré nemožno nájsť nikde inde.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Liberty Lines Fast Ferries
  • Zistiť cenu
 • SNAV
  • Zistiť cenu
 • Siremar
  • Zistiť cenu
 • Alilauro
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Liparské ostrovy