Trajekty z Ceuta do Algeciras

Trasa trajektu z Ceuta Algeciras spája Španielsko s Španielsko a teraz je prevádzkovaná 3 lodnými spoločnosťami. Balearia prevádzkuje svoje plavby 10 krát deň, Trasmediterranea 5 krát deň & Trajekt spoločnosti FRS je k dispozícii 5 krát deň.

Celkovo je v ponuke 20 plavby deň na trase z Ceuta Algeciras medzi Španielsko a Španielsko, s 3 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ceuta - Algeciras

Priemerné ceny pre Ceuta Algeciras

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Ceuta Algeciras je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ceuta

Ceuta je autonómne španielske mesto na severnom pobreží Afriky, ktoré má spoločnú hranicu s Marokom. Mesto je oddelené od Španielska Gibraltárskym prielivom a nachádza sa na hranici medzi Stredozemným morom a Atlantickým oceánom.

V meste nájdete kráľovské hradné múry, ktoré slúžia ako obranné opevnenie. K najväčším turistickým lákadlám patrí prímorský park Parque Marítimo del Mediterráneo. Turisti tu nájdu umelé pláže, bazény, vodopády, mosty. V strede parku sa nachádza hrad, ktorý bol inšpirovaný mestskými hradbami Ceuta. V parku je aj kasíno, reštaurácie, nočný klub.

Prístav, situovaný hneď vedľa parku, prijíma každý deň veľké množstvo trajektov, a to prevažne z Algeciras v Andalúzii na juhu Španielska. V meste je k dispozícii autobusový transfer, ktorý ale nepremáva do susedného Maroka.

Sprievodca prístavom Algeciras

Algeciras je španielske prístavné mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny a leží na brehu Gibraltárskeho prielivu. Mesto má dlhú námornú históriou, pričom to ale je moderné a kozmopolitné mesto, a to aj vďaka svojej strategickej polohe medzi dvoma kontinentmi (Európa a Afrika) a svojmu veľkému prístavu. Prvým osídlením na mieste dnešného mesta bolo rímske mesto Iulia Traducta, v 1. storočí našeho letopočtu. Neskôr v roku 711, Tarik založil na troskách rímskeho mesta Al-Yazirat-al-Hadra (Zelený ostrov).

Plaza Alta, spoločenské centrum mesta, ponúka turistom celý rad významných pamiatok, ako napríklad farský kostol Nuestra Señora de la Palma a malú kaplnku Nuestra Señora de Europa. Mesto má veľmi zaujímavú architektúru, čo potvrdzuje aj jeho radnica, trhovisko, kaplnka Santo Cristo de la Alameda, či kaplnka San Anton.

Prístav sa nachádza asi 20 km severovýchodne od Tarifa na Rio de la Miel, najjužnejšej rieky kontinentálnej Európy. Návštevníci, ktorí cestujú z prístavu, majú veľkú šancu vidieť počas ich plavby veľryby alebo delfíny.