France

Porovnajte trajekty z Francúzsko do Korzika

Pre trajekt z Francúzsko do Korzika máte na výber z veľa možností. K dispozícii sú 3 trajektové spoločnosti, ktoré ponúkajú 13 ferry routes spájajúce Marseille to Ajaccio, Bastia, Ile Rousse, Porto Vecchio & Propriano, Nice to Ajaccio, Ile Rousse, Bastia & Porto Vecchio & Toulon to Ajaccio, Bastia, Ile Rousse & Porto Vecchio.

Najrýchlejšia cesta medzi Francúzsko a Korzika je Ile Rousse s dobou plavby približne 4 hodina 15 minúta. S toľkými plavbami v ponuke to zjednodušujeme tým, že porovnávame všetky podobné trasy iba v jednom vyhľadávaní, takže môžete rýchlo a jednoducho nájsť presne to, čo hľadáte.

Mapa trajektovej trasy Francúzsko - Korzika

Kliknite sem pre zobrazenie mapy

O Korzika:

Korzika je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý sa nachádza západne od Talianska, južne od francúzskej pevniny a kúsok od severnej časti Sardínie.

Nádherné 1000 km pobrežie ostrova má viac než 200 pláží, zatiaľ čo vnútrozemie ponúka kombináciu horských scenérií, úžasné údolia a idylické hornaté dedinky, takže je jasné, prečo miestni prezývajú Korziku "ostrovom krásy".

Hoci Korzika patrí Francúzsku, je tu jedinečná atmosféra. Tá je najciteľnejšia v miestnom dialekte a v tom, že miestni obyvatelia zbožňujú flautu a hru na flautu. Keď sa však pozrieme na podobnosti s pevninou, Korzičania majú tiež radi dobré jedlo a víno, a to najmä čerstvé morské plody a údeniny.

Pozdĺž pobrežia je viacero prístavov, a vďaka výhodnej polohe ostrova v Stredozemnom mori, sú všetky na dosah z francúzskej pevniny, z Talianska a z okolitých ostrovov. Je tu veľký výber plavieb, ktoré sú časté a sú poskytované mnohými trajektovými spoločnosťami.