Trajekty z Almería do Melilla

Trajektová trasa Almería Melilla spája Španielsko s Španielsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Balearia sa plaví 2 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 5 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Trasmediterranea sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hod 30 min.

Celkovo je tu 9 plavieb týždeň na trase z Almería Melilla medzi Španielsko a Španielsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Almería - Melilla

Priemerné ceny pre Almería Melilla

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Almería Melilla je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Almería

Almería je prístavné mesto ležiace v juhošpanielskej Andalúzii, ktorého brehy sú obmývané vodami Stredozemného mora. Je hlavným mestom provincie s rovnakým názvom. V tejto obľúbenej turistickej destinácii nájdete množstvo pamiatok. Jednou z nich je Alcazaba, maurská pevnosť, ktorá bola postavená v prvej polovici 10. storočia a teraz dominuje mestu Almería nad ktorým sa majestátne týči. K pevnosti patria aj veľké, dobre udržiavané záhrady. V meste je tiež katedrála, ktorá má vďaka svojim vežiam, pilierom a cimburiu vzhľad pevnosti. Pôvodne bola postavená ako mešita, neskôr premenená na kresťanský kostol a v roku 1522 bola zničená zemetrasením. V 16. storočí bola prestavaná v renesančnom štýle.

Prístav Alméria poskytuje cestujúcim trajektové spojenie do Melilly, Alžírska a Maroka. Tiež sa tu začínajú okružné plavby po Stredomorí. Kotvia tu aj rekreačné lode. Prístav sa v súčasnosti rozširuje, aby mal vačšiu kapacitu aj pre nákladné lode.