Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3374 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Menorca

Menorca je najviac low-key z Baleárskych ostrovov, s nádhernými plážami a historickými miestami - avšak nenájdete tu až toľko svetoznámych nočných klubov ako inde.

Ostrov sa môže pochváliť krásnym pobrežím, a množstvom pokojných bazénov s morskou vodou vhodných pre deti, rovnako ako odľahlými kamennými zátokami.

Hoci to tu nemôže konkurovať nočnému životu na Ibize, bary a reštaurácie na Menorce určite stoja za návštevu. Napríklad, "Cova d'en Xorio" sídli vo vnútri jaskyne vysoko nad morom v Cala en Porter a je to ideálny bar pre zábavu pri nádhernom západe slnka. Miestne obľúbený nápoj je gin zmiešaný s horkým citrónom nazývanom "pomada".

Typická kuchyňa pozostáva hlavne z čerstvých a zdravých stredomorských produktov. Miestni obedujú zvyčajne o druhej poobede a večera je zriedkavo pred 9 hodinou. Určite vyskúšajte miestnu lahôdku - syr Mahon alebo sladkosti známe ako "flaons".

Menorca je fantastická pre jazdu na bicykli, pretože ostrov má 216 km ohromujúceho pobrežia. Ak navštívite ostrov, uistite sa, že ste navštívili mesto Old Ciutadella na západe. Môžete sa tu prejsť po dláždených uličkách a obdivovať koloniálnu architektúru. Je tu tiež nádherný trh, kde sa predávajú čerstvé miestne ryby.

Ideálny čas na návštevu Ciutadelly je počas "Festes de Sant Joan" na konci júna. Je to trojdňový festival, ktorý zahŕňa ľudí pasúcich ovce, turnaj v jazde na koni či ohňostrojov.

Ak navštívite hlavné mesto na východe, Mahon, tak je výlet do neďalekého Fort Marlborough nutnosťou. Postavený v 18. storočí Britmi, toto historické miesto poskytuje fascinujúci pohľad na koloniálnu minulosť Menorky.

Z Barcelony, ​​Valencie alebo Mallorcy premávajú trajekty do prístavu Ciutadella a Mahon. Plavba z Alcudie a Palmy na Mallorke trvá asi 2 hodiny a trajekty premávajú pomerne často. Prístav v Barcelone ponúka vysokorýchlostné trajekty do Ciutadelly a Mahonu, zatiaľ čo plavby z Valencie trvajú asi pol dňa, s jednou plavbou týždenne.

Tieto trasy sú prevádzkované spoločnosťami Balearia, Trasmediterranea a Iscomar, ktorých flotily sú tvorené veľkými, pohodlnými a spoľahlivými trajektami.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Balearia
  • Zistiť cenu
 • Trasmed GLE
  • Zistiť cenu
 • Grandi Navi Veloci
  • Zistiť cenu
 • Corsica Ferries
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Menorca