Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Samos

Grécky ostrov Samos sa nachádza len kúsok od tureckého pobrežia vo východnej časti Egejského mora a je jedným z najslnečnejších miest v Európe.

Ostrov je známy svojimi vynikajúcimi vínami a fascinujúcimi historickými pamiatkami. Je to miesto narodenia matematika Pytagorasa a legenda hovorí, že aj bohyne žien a manželstva, Hery.

Tunel Eupalinos na južnom pobreží je grécke staroveké architektonické majstrovské dielo. Bol postavený v roku 524 BC s cieľom umožniť rieke dostať sa cez hory do mesta Pythagorion. Tunel má ohromujúcich 1,036 m, aj keď prístupných verejnosti je len 100 metrov.

Ďalšia zaujímavosť, ktorú musíte vidieť je chrám Heraion, ktorý je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a bol zasvätený bohyni Héra. Chrám bol postavený v 6. storočí pred naším letopočtom a archeológovia tvrdia, že bol pôvodne štyrikrát väčší ako chám Parthenon.

Mnoho veľkolepých sôch, keramických výrobkov a rôznych iných pamiatok, ktoré boli nájdené v Heraoine, boli presunuté do archeologického múzea v meste Samos, ktoré tiež stojí za návštevu.

Avšak Samos nie je len o histórii. Na severnom pobreží je pláž Livadaki, dlhá chránená zátoka s azúrovou vodou a jemným pieskom. Koná sa tu veľa "beach parties" a môžete tu využiť bezplatné plavby kajakom po celý deň, čo je ideálny spôsob, ako ukončiť Váš výlet.

Ďalšie krásne pláže sa nachádzajú v Pythagorione na južnom pobreží. Je tu veľký úsek nedotknutej pláže s bielym pieskom a teplou, čistou vodou, ideálnou na kúpanie.

K dispozícii je množstvo plavieb trajektom na Samos z gréckej pevniny a okolitých gréckych ostrovov.

Vysokorýchlostné trajekty premávajú takmer každý deň aj z Dodecanézskych ostrovov, Ikarie a ostrovov v Egejskom mori, zatiaľ čo plavby z Lesbosu a Kykladských ostrovov trvajú trochu dlhšie.

Ak cestujete z gréckej pevniny, trajektové prístavy nájdete v Kavale, Aténach a Solúne. Tieto plavby trvajú približne jeden deň a trajekty premávajú pár krát týždenne.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Hellenic Seaways
  • Zistiť cenu
 • Blue Star Ferries
  • Zistiť cenu
 • Dodekanisos Seaways
  • Zistiť cenu
 • Meander Travel
  • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Samos