COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

SNCM

V januári 2016 bola spoločnosť SNCM premenovaná a teraz vystupuje pod názvom Maritima Ferries.

Táto francúzska spoločnosť získala štátne dotácie, aby poskytla trajektovú prepravu medzi kontinentálnym Francúzskom a Korzikou, Alžírskom a Tuniskom. Súd v Marseille však poveril korzickú spoločnosť Rocca group, aby prevzala SNCM po tom, čo sa jej v priebehu desaťročia nahromadili finančné straty.

SNCM so svojimi modernými plavidlami prevádzkovala plavby v Stredozemnom mori od roku 1976. Po získaní SNCM je táto flotila k dispozícii spoločnosti Maritima Ferries. Trajekty sa plavia z miest Marseille, Toulon a Nice do Calvi, Bastia, Ajaccio, Ile Rousse, Propriano, Porto Vecchio (Korzika), Porto Torres (Sardínia). Ďalej premávajú do miest Alžír, Oran a Bejaia (Alžírsko), Tunis v Tunisku a Janov v Taliansku.

SNCM bola založená s cieľom uspokojiť dopyt po spoločnosti, ktorá bude poskytovať osobnú, automobilovú a nákladnú trajektovú prepravu medzi Korzikou a kontinentálnym Francúzskom a taktiež, aby sprístupnila obyvateľom Korziky francúzske úrady počas celého roku.

Algerie Ferries teraz funguje oddelene od SNCM a zabezpečuje priame spojenie medzi Francúzskom a Alžírskom, ako aj plavby zo španielskych prístavov Valencia a Alicante.

Na tuniských trasách prebrala činnosť SNCM spoločnosť CTN Ferries.

Direct Ferries porovnáva plavebné poriadky trajektov a cenové ponuky na základe Vašich kritérií, a ponúka Vám možnosť porovnať ponuku spoločnosti SNCM s ostatnými lodnými spoločnosťami počas jedného vyhľadávania.

Porovnajte ceny a plavebné poriadky SNCM s alternatívnymi dopravcami ešte pred rezerváciou lístkov, pre tú najlepšiu cenu Vašej cesty.