Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Baleárske ostrovy

Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera sú štyri najväčšie Baleárske ostrovy. Existuje množstvo trajektových trás, ktoré ich spájajú so španielskou pevninou, rovnako ako liniek medzi ostrovmi navzájom.

Barcelona, ​​Valencia a Denia prepájajú španielsku pevninu s prístavmi Alcudia a Palma a zabezpečujú, že motoristi sa môžu dostať tieto Baleárske ostrovy z rôznych lokalít na pobreží. Mallorca je ostrov, kde nájdete turistické atrakcie, rovnako ako aj moderné mestá. Palma je skvelým miestom, kde zakat Vaše dobrodružstvo - nájdete tu rušné nákupné ulice a množstvo historických pamiatok.

Menorca je často považovaná za kľudnejší a ostrov než Mallorca a ak sa sem vyberiete na dovolenku, tak bude trošku viac sofistikovaná. Trajekty z Barcelony do Ciutadelly jazdia pomerne často, a je tu tiež možnosť plaviť sa z Barcelony priamo do Mahonu a Valencie. Menorca má take množstvo oblastí s výnimočnými prírodnými krásami a je až ťažké uveriť, že tak malý ostrov môže mať toľko pláží - pričom každá z nich vyzerá ešte krajšie než tá predchádzajúca.

Ibiza je ostrov, ktorý prešiel v posledných rokoch veľkými zmenami a súčasná Ibiza je omnoho viac než party po celú noc a trance music. San Antonio je turistická destinácia s bohatou kultúrou, históriou a gastronómiou a ponúka svojim návštevníkom rôzne kulinárske špeciality. Rovanko ako Mallorka, na Ibizu je možné dostať sa z Barcelony, Denie a Valencie na španielskom pobreží, ako aj z ostrovov Formentera a Mallorca.

Formentera je menšia než ostatné Baleárske destinácie, ale určite stojí za návštevu - výlet na Formenteru je jedinečným zážitkom. Linka z Denie je jediným trajektovým spojením Menorci s kontinentálnym Španielskom, ale k dispozícii je aj pravidelná plavba medzi Formenterou a Ibizou, ktorá trvá menej než 30 minút.

Bez ohľadu na to, ktorý ostrov sa rozhodnete navštíviť a či ste na cestách s vozidlom alebo bez, v ponuke sú rozsiahle trajektové siete. Výborným nápadom je cestovať niekoľko týždňov a je naozaj výhodné, ak si rezervujete lístky s dostatočným časovým predstihom. Zároveň to môže byť príjemná zmena v porovnaní s leteckou prepravou. Kalánsky vplyv na ostrovoch bude apelovať na tých, ktorí zvyčajne dávajú prednosť dovolenke na pobreží Costa Brava a Costa Dorada.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Grandi Navi Veloci
  • Zistiť cenu
 • Balearia
  • Zistiť cenu
 • Corsica Ferries
  • Zistiť cenu
 • Trasmed GLE
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Baleárske ostrovy