Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3374 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy (alebo Kanáry ako sú niekedy nazývané) je dvanásť sopečných ostrovov východne od severozápadného pobrežia Afriky, ktoré sú atraktívne pre svoje subtropické podnebie, pláže a krásne miesta so zaujímavou históriou. Zatiaľ čo všetky ostrovy sú obľúbenými rekreačnými oblasťami, tie najväčšie - Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria a Lanzarote - sú naviac medzinárodne známe.

Tenerife a Gran Canaria sú druhý a tretí najväčší ostrov Španielska a zároveň hlavnými mestami tohto autonómneho španielskeho teritória. Sídlia tu dva milióny obyvateľov.

Populácia je prevažne španielsky hovoriaca, a to je zmes prevažne rímskokatolíckych domorodcov a prisťahovalcov, pričom mnoho z nich prišlo zo španielskej pevniny.

Tenerife má dve letiská a štyri prístavy, a každý z ďalších hlavných ostrovov má rovnako letisko a prístav. Gran Canaria má najväčšie letisko a prístav, ale Tenerife je rušnejšie. Na väčších ostrovoch fungujú medzi mestami električky a autobusy.

Hoci väčšina plavieb je medzi samotnými Kanárskymi ostrovami, z prístavov Cádiz a Huelva na juhozápade španielskej pevniny sa môžete dostať na ostrovy Canaria, Lanzarote a La Palma. Plavby zo španielskej pevniny na Kanárske ostrovy sú dlhé, ale trajekty sú moderné a pohodlné, takže Vaša plavba bude určite príjemná.

Ak letíte na jeden ostrov a chcete sa dostať na druhý, tak za vstupnú bránu na Kanárske ostrovy môže byť považované Tenerife, vďaka svojim letiskách, geografickej polohe a skutočnosti, že sa z neho môžete dostať na väčšinu ostatných ostrovov.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Fred Olsen Express
  • Zistiť cenu
 • Naviera Armas
  • Zistiť cenu
 • Lineas Maritimas Romero
  • Zistiť cenu
 • Naviera Nortour
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Kanárske ostrovy